8 września 2020

Arka II Gdynia - Gedania Gdańsk

Relacja z meczu

Arka II Gdynia - Gedania Gdańsk

Remisem zakończyło się starcie na wyjeździe z rezerwami I-ligowej Arki Gdynia. W meczu, odbywającym się na murawie Narodowego Stadioniu Rugby w Gdyni, od pierwszej minuty meczu Gedaniści mieli przewagę i prowadzili grę, jednak brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. Bardziej skuteczni okazali się Gdynianie, którzy w 38 minucie otworzyli wynik spotkania. Gospodarze zdobyli gola po indywidualnej akcji napastnika, który zakończył akcję celnym strzałem w okienko bramki – Machola był bez szans.

Do szatni nasz zespół schodził przegrywając jedną bramkę. Po zmianie stron i rozpoczęciu drugiej połowy Gedaniści dążyli do odrobienia straty bramkowej. Udało się to w 58. minucie. Wyrównującą bramkę zdobył Bartosz Zalewski. Jednak dwie minuty później, za otrzymanie drugiej żółtej kartki, usunięty z boiska został Chrystian Dejk. Od tej pory Gedania grała w dziesiątkę. Minutę później straciliśmy kolejną bramkę i znowu musieliśmy gonić wynik. Mimo tego, że Gedania grała o jednego zawodnika mniej – drużyna stwarzała kolejne sytuacje bramkowe i udało się ponownie doprowadzić do remisu w 69. minucie spotkania – autorem bramki był Paweł Deja. Nasza drużyna poszła za ciosem i udało się wyjść na prowadzenie. W 76. minucie drugą bramkę zanotował Bartosz Zalewski.

Gedania niedługo cieszyła się z prowadzenia. W 79. minucie gry sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy, który został bezbłędnie wykonany. Nasz zespół mecz kończył w dziewiątkę, z  boiska zejść musiał Kobyliński - który także otrzymał dwie żółte kartki. Mimo tego, wynik nie uległ zmianie. Ostateczny rezultat – remis 3:3.

Warto wspomnieć, że w pierwszym składzie mecz rozpoczął 17-letni Tobiasz Rybacki. Był to jego drugi występ w I zespole Gedanii.

W barwach Gedanii wystąpili: Machola – Michalewski (Pisowacki), Molga, Rybacki (Regliński), Gajewski – Dejk, Kobylińki, Gorwa (Bocheński) – Deja (Wiśniewski), Zalewski, Ziemblewicz (Bławat)

Bramki dla Gedanii zdobyli: Zalewski x2, Deja

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
35 0.060922145843506