10 września 2020

Starujemy z "11" stulecia na Dzień Piłkarza!

Starujemy z "11" stulecia na Dzień Piłkarza!

10 września 1972 roku reprezentacja Polski zdobyła złote medale w piłce nożnej na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Wydarzenie to zapoczątkowało coroczny Dzień Piłkarza w Polsce. Na marginesie w tym czasie Gedania obchodziła 50 lecie istnienia! Życząc dużo zdrowia naszym byłym i obecnym zawodnikom i przygotowując się do Jubileuszu 100 lecia Gedanii, chcemy rozpocząć plebiscyt "11" stulecia najstarszego klubu piłkarskiego Gdańska. Zaczynamy od pozycji bramkarza! Przez cały wrzesień w komentarzach prosimy o wskazywanie zawodników grających na tej pozycji. Państwa wiedza pozwoli młodszym sympatykom poznać znaczące postaci naszego klubu, a nam pomoże w wyborze odpowienich osób, które otrzymają wyróżnienie podczas Jubileuszu w 2022 roku. Na naszym facebooku prosimy o podanie imienia, nazwiska, przybliżonego okresu gry w naszym klubie oraz osiągnięć. My wskazujemy Piotra Kortasa (na zdjęciu 4 od prawej w dolnym rzędzie), zawodnika I zespołu w latach 2000-2018. Przyczynił się w sezonie 2014-2015 do passy 12 zwycięstw z rzędu i awansu po ponad 10 latach do IV ligi.

Zapraszamy na klubowy facebook do współnej zabawy!

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
35 0.047112941741943