13 września 2020

Wda Lipusz - Gedania Gdańsk

Relacja z meczu

Wda Lipusz - Gedania Gdańsk

Wczoraj z Lipusza Gedaniści, po meczu z miejscową Wdą, mogli wrócić z poczuciem niedosytu. Spotkanie rozegrane na wyjeździe zakończyło się bezbramkowym remisem.

Od pierwszych minut nasz zespół przeważał, kontrolował grę w środku pola i nad rywalami przeważał w posiadaniu piłki. Jednak piłka nożna jest grą, która polega na strzelaniu goli. Tych we wczorajszym meczu kibice zgromadzeni na boisku przy ul. Derdowskiego 7 nie uświadczyli. Drużyna Krystiana Ryczkowskiego nie pozwoliła gospodarzom na stwarzanie sytuacji pod bramką Mateusza Macholi, Gedania grała daleko od własnej bramki - mimo to nie stwarzała sobie klarownych sytuacji strzeleckich, które mogłyby zakończyć się golem. Pojedyncze próby naszych zawodników ofensywnych były nieskuteczne. Defensywa Wdy Lipusz neutralizowała ofensywne zapędy gości. Punktem zwrotnym dla Gedanii mogła być 23 minuta. Wtedy to sędzia sięgnął po czerwoną kartkę, którą obejrzał jeden z zawodników drużyny przeciwnej. Od tej pory gospodarze grali w dziesiątkę. Rywale jednak mądrze i ofiarnie się bronili, a nasza drużyna nie wykorzystała gry w przewadze liczebnej. 

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejny mecz o mistrzostwo IV Ligi. Naszym przeciwnikiem będą rezerwy II-ligowej Chojniczanki Chojnice. Liczymy na dalsze podtrzymanie passy meczów bez porażki - wierzymy jednak, że tym razem Gedaniści zdobędą 3 punkty! Widzimy się w sobotę na stadionie przy al. Hallera 201! Start - godzina 11:00. 

W barwach Gedanii wystąpili: Machola - Michalewski (Bławat), Molga, Wroński, Pisowacki - Dejk, Gorwa, Regliński (Bocheński) - Deja, Zalewski, Ziemblewicz (Rybacki)

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
35 0.044812917709351